“Raport z budowy, poker i google”

 

Dom już jest prawie skończony, czekam tylko na podłączenie prądu i muszę jeszcze pomalować ściany. Oczywiście moja cierpliwość w ostatnim czasie została wielokrotnie wystawiona na próbę. Najpierw robotnicy którzy robili mi sufit z plecionki położyli ją na podłodze po czym chodzili po niej brudnymi butami przez pół dnia żeby następnie przybić ją i polakierować razem z błotem. Następnie nie wiem co mi odbiło ale nie pilnowałem elektryka podczas prowadzenia instalacji. I gniazdka są w maksymalnie absurdalnych i nie praktycznych miejscach a kable poprowadzone równie bezsensu np. przez środek sufitu z plecionki. Filipińczycy generalnie myślą że jest coś ze mną nie tak bo ze wszystkiego robie  problem.

 

Inna sprawa to miejscowe wierzenia. Kiedy kładłem drugą warstwę lakieru na suficie (bo oczywiście trzeba było to zrobić samemu żeby wyglądało to w miarę estetycznie). Przyszła matka Mindy i zaczęła wieszać firanki w oknach. Próbowałem jej wytłumaczyć że to nie najlepszy moment w trakcie lakierowania i przed malowaniem. Ale okazało się że firanki muszą być bo firanki w oknach służą jako piorunochron tutaj czy raczej jak nie ma firanek to piorun pieprznie. Prądu jak pisałem jak na razie nie ma ale że często już śpie w nowym domu to przydałyby się świeczki lub lampa naftowa. Ale niestety żeby używać świeczek najpierw trzeba nowy dom pobłogosławić żeby nie mieć inwazji duchów, więc mogę używać tylko latarki jak na razie. (poniżej widok o poranku z mojego okna na ulicę)

 

Poker

 

Jak niektórzy może wiedzą jednym z moich źródeł dochodu tutaj jest gra w pokera sportowego poprzez internet więc napiszę teraz trochę informacji praktycznych dla ludzi znających temat.

 

Po pierwsze Internet. Na filipinach mamy sieć telefonii komórkowej wybudowaną później niż w Polsce więc wszystkie nadajniki są w technologii 3G. Więc mamy internet bezprzewodowy. W niektórych miejscach jest możliwość łącza ADSL ale raczej tylko w większych miastach. Więc jeżeli chcemy siedzieć na rajskiej wyspie mamy łącze które jest trochę zawodne  w godzinach wieczornych. Dlatego najlepiej grać w godzinach rannych 6 – 14. Plusem tego czasu jest również to że mamy dużo donków z ameryki grających po pracy. Dlatego powinniśmy nastawić się na granie na roomie który akceptuje graczy z ameryki czyli np. Poker Stars, Full Tilt it.p.

 

Apropo płatności to karta Neteller tu nie działa natomiast Money Bookers owszem. Dodatkowy problem to to że nie wszystkie bankomatu akceptują Master Card, z Visą nie ma problemu.

 

Mamy też możliwość grania towarzysko z masą emerytów ze stanów zjednoczonych którzy masowo osiedlają się tutaj aby spędzić ostatnie lata na Filipinach. Niektórzy są naprawdę bogaci i zgodzą się grać o każdą stawkę więc sympatycy gry live znajdą tu też coś dla siebie.

Dzisiaj  przeglądałem statystyki strony odnośnie wyszukiwarki gogle. Pierwsze co da się zauważyć to to że adres naszej strony jest trudny do zapamiętania o czym świadczy mnóstwo wejść osób wyszukujących takie hasła:

 

  • breal da cicle
  • breaking the circle
  • brake da cyckle
  • breik da cyrcle

 

Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Nasz wybór domeny dostarczył nam dużo wizyt osób poszukujących słów kluczowych tego typu:

 

  • cyce mojej mamy zdjęcia
  • cyce jak beczki
  • duże stare cyce
  • nieopalone cycki na plaży
  • 100 kg cyce filmy
  • wieke cyce poprosty darmo

 

Frazy które dostarczają nam najwięcej odwiedzin to „ceny Hong Kong” – BDC na pierwszym miejsce w wynikach wyszukiwania oraz „ceny Filipiny”  – na drugim miejscu.

 

P.S.

Dzisiaj idę na ślub w charakterze świadka ubrany w tradycyjny strój filipiński więc może być gróbo.