„Niekonwencjonalna metoda leczenia Boreliozy na Filipinach”

Witam Wszystkich!

W dzisiejszym materiale powracamy do medycyny naturalnej oraz niekonwencjonalnych metod leczenia. Bardzo ciekawy temat, sam nigdy o czymś takim nie słyszałem. Głównie chodzi mi o jad Kobry, że ma tyle zastosowań. Człowiek uczy się całe życie. Jestem jednego pewien, będąc tutaj już kilka lat miałem mocne doświadczenia z medycyną naturalną o której bym w życiu nie pomyślał i która jest strasznie potężna. Dzisiejszy wpis połączony jest z filmikiem: będzie pobierany jad od Kobry, pacjent będzie zakopywany w rozgrzanym popiele, wszystko po to by zwalczyć boreliozę. Na filipinach nie słychać nic o tej chorobie, tylko są tutaj idealne warunki do jej leczenia oraz udało nam się dotrzeć do jadu z kobry ( główny element terapii)

Takiej akcji jeszcze nie było na BDC! Zapraszam…

Read more »

"Design for Bantayan"

Witam Wszystkich!

W imieniu BDC chciałbym Was zaprosić jutro 27.02.2014 do Muzeum Etnograficznego w Warszawie na wykład Heleny Czernek oraz Aleksandra Prugara, którzy będą opowiadać o swoim projekcie jaki stworzyli na mojej wyspie.

Read more »

„Z Polski na Filipiny na rowerach – Wywiad”

Witam Wszystkich!

Dzisiaj wywiad z Cecylią i Piotrkiem. Ekipa przyjechała do mnie z Polski na rowerach! Tak, zgadza się na rowerach! Maksymalny szacunek oraz totalny odjazd. Nie będę przedłużać i zapraszam do materiału.

Read more »

„Nowości z Marikabanu”

Witam Wszystkich!

Dzisiaj aktualizacja z sytuacji w mojej wiosce „Marikaban”. Przy okazji chciałbym życzyć Wszystkim wszystkiego Najlepszego w Nowym 2014!!! U nas gorąco jak w piekle i w głowie latają jeszcze myśli związane z tym całym cholernym tajfunem. Mówi się, że „czas leczy rany”, jeżeli tak jest to ja jeszcze potrzebuję trochę więcej czasu by w 100% dojść do siebie i w końcu normalnie zacząć żyć. Ok wystarczy już mojego biadolenia i przechodzimy do konkretów.

Read more »

„Nasza Pomoc dla Marikaban”

Witam Wszystkich!

W dzisiejszym wpisie informacje dotyczące obecnej sytuacji na wyspie oraz co do tej pory zdziałało BDC.

Read more »

„Po Tajfunie Haiyan aka Yolanda”

Witam Wszystkich!

Po pierwsze chcę podziękować Wszystkim z całego serca za pomoc !!! Jestem na maksa wzruszony za tak olbrzymi odzew. Pisząc ten tekst nadal ściska mnie w gardle i nie mogę powstrzymać emocji. Wasze działania cały czas podtrzymują nas na duchu i dodają energii do dalszej walki z tą tragedią. Dziękuję również za wszystkie maile, telefony i za słowa otuchy.  Będziemy walczyć do końca i nie poddamy się.

Read more »

Tajfun aktualizacja

Grochu przekazuje że sytuacja jest bardzo ciężka ludzie nie mają domów nie mają co jeść. Jak powiedział mi przez łzy "nie ma Santa Fe, nie ma Bantayanu". Pomaga wszystkim jak tylko może.

 

Niestety nie ma możliwości logistycznej przesłania paczek z żywnością i innymi produktami pierwszej potrzeby. Natomiast jest możliwość ich zakupienia na miejscu.

 

Można przesyłać pieniądze na konto (będzie miał możliwość pobrać je za około 3 dni na Cebu) przy tej opcj prosze o kontakt na admin@breakdacycle.com . Jest też możliwość przez Western Union na nazwisko "Michał Grochowski", (jedna placówka działa na Bantayanie). W tej opcji należy na jego numer (0063 946 994 9147) przesłać sms-em  Imię Nazwisko wpłacającego, kod oraz kwote.

 

Dziękuję wszystkim za duży odzew.

Szczuru

!!! Info w sprawie tajfunu

Rozmawiałem przed chwilą z Grochem. Najważniejsze, że wraz z rodziną jest cały i zdrowy. Prosił żeby przekazać, że się nie poddają i walczy do końca na Bantayanie. Cała jego wioska jest praktycznie zrównana z ziemią. Szczęśliwie jego dom dalej stoi, aczkolwiek jest do generalnego remontu (dach jest uszkodzony i cała chałupa zalana). Wszyscy na miejscu trzymają się razem i wzajemnie sobie pomagają. Trwa odbudowa, jest wielu rannych, nie ma prądu i bieżącej wody. Zdjęcie na górze zrobione na Maricabanie. Będziemy informować o sytuacji na bieżąco.

Wszystkich chętnych do pomocy proszę o kontakt na adres admin@breakdacycle.com lub przez formularz kontaktowy na stronie. W temacie proszę wpisywać "Pomoc Grochu". Będę przekazywał dalsze szczegóły.

Pozdrawiam,

Szczuru

„Historia Grochu na Festiwalu Filmowym 09.11.2013”

Witam Wszystkich!

Pamiętacie jak kiedyś wspominałem o ekipie filmowej która wpadła na wyspę w celu nakręcenia filmu o moim nowym życiu? W końcu film pod tytułem „Historia Grochu” ujrzy światło dzienne i zostanie przedstawiony szerszej publiczności. Dokument będzie puszczany na Festiwalu Filmowym w Warszawie 09.11.2013. Poniżej link do strony festiwalu gdzie  podane są wszystkie informacje i szczegóły.

LINK do strony Festiwalu

Pozdro

Grochu

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 19 »
  • Randka z Filipinką