“Design for Bantayan”

Witam Wszystkich!

W imieniu BDC chciałbym Was zaprosić jutro 27.02.2014 do Muzeum Etnograficznego w Warszawie na wykład Heleny Czernek oraz Aleksandra Prugara, którzy będą opowiadać o swoim projekcie jaki stworzyli na mojej wyspie.

Jeszcze przed nadejściem Tajfunu byłem w kontakcie z Heleną i Aleksandrem. Mieli zamiar przyjechać do mnie na wakacje. Po przejściu Tajfunu nie zrezygnowali z przyjazdu tylko postanowili zmienić cały charakter swojej podróży. Zdecydowali się odłożyć wypoczynek na bok i zrobić coś pożytecznego dla wyspy i jej mieszkańców. Tak powstał projekt „Design for Bantayan” (kompleksowy plan pomocy mieszkańcom wyspy Bantayan, dający im możliwość pracy i zarobku). Stworzyli serię unikatowych pamiątek dla turystów, które będą wykonywane i sprzedawane przez mieszkańców wyspy. Wykorzystywali ogólnodostępne materiały pozostałe po przejściu tajfunu, takie jak powalone palmy kokosowe czy bambusy.

Naprawdę fajne sprzęty im z tego wyszły. Jeżeli ktoś będzie mieć czas jutro i będzie w okolicy to serdecznie zapraszamy. Pewnie będzie okazja pogadać z nimi osobiście i zobaczyć ich dzieło na własne oczy. Poniżej przesyłam również link do strony na której znajdziecie cały artykuł oraz zdjęcia.

LINK

Czwartek 27 Lutego 2014

Godz. 18:30

Kawiarnia Bily Konicek

Państwowe Muzeum Etnograficzne

Warszawa ul. Kredytowa 1

 

Pozdro Grochu