„Grochu na Planie Filmowym”

Witam Wszystkich !

W dzisiejszym wpisie tak jak tytuł wskazuje coś o filmach i artystycznych zajawkach. Generalnie rzecz biorąc gruby materiał jest w przygotowaniu . Nie będę teraz się za bardzo rozpisywać i zapraszam do dalszej części.

Na wstępie chciałbym usprawiedliwić ponowny zastój w postach ale jest na to konkretne wytłumaczenie. Od początku działalności BDC miałem zaszczyt być w radiu, nasze krótkie filmiki były puszczane w telewizji, mój artykuł został opublikowany w jednym z polskich magazynów, generalnie nasz blog stał się w jakimś stopniu popularny, odwiedziło mnie mnóstwo niesamowitych ludzi. Cały czas przeczuwałem, że w końcu przyjedzie ktoś na wyspę nakręcić film o mnie, o BDC. No i stało się!

Jakiś miesiąc temu przybyła na wyspę ekipa filmowa zrobić film o moim życiu. Alicja i Grzegorz są niezależnymi artystami którzy robią różne zajawkowe rzeczy: organizują wystawy, malują obrazy, tworzą niesamowite rzeźby, podróżują po świecie i kręcą filmy. Możecie sprawdzić ich misje pod tym linkiem LINK
Przygotowują teraz serię filmów „podróżniczych”. Będą one jednak różnić się od filmów jakie widzieliśmy do tej pory w telewizji. Ich produkcje są kompletnie oryginalne i pokazują zupełnie inną stronę  „turystyki”. Filmy są klimatyczne, czasami mroczne, magiczne, poetyckie. Grzegorz jednocześnie jest producentem, reżyserem, sam tworzy muzykę do swoich filmów oraz sam pisze teksty. W materiałach ekipy występują najsławniejsi Polscy narratorzy. Miałem okazję obejrzeć już jeden ich film i powiem Wam, że kopara mi opadła. Dostałem nawet na ciele gęsiej skórki. REWELKA!

Film który aktualnie kręcimy będzie o moim życiu, będą również szamani, będą zjawiskowe miejsca, będą również interesujące postacie z wyspy które przewijają się w mojej codziennej egzystencji.
Ekipa cały czas tutaj jest i jesteśmy w trakcie kręcenia kolejnych scen. Również od dwóch dni siedzimy na plaży i tworzymy sobie rzeźby z naturalnych materiałów znalezionych w dżungli. Pod koniec tego roku Alicja i Grzegorz mają zamiar otworzyć galerię sztuki w Czeskiej Pradze i będzie można tam zobaczyć nasze rzeźby.
Na chwile obecną nie mogę zdradzić więcej szczegółów na temat filmu. Mogę tylko powiedzieć, że materiał będzie trwać około godziny i pojawi się w polskiej telewizji w przyszłym roku.
Poniżej wrzucam też kilka fotek „zajawek” z planu filmowego. Mówię Wam jest jazda bez trzymanki.

Wszystkie zdjęcia w dzisiejszym wpisie są wykonane przez inna jeszcze ekipę. Podczas kręcenia filmu odwiedzili mnie „Kamila i Maciek”. Po przybyciu na wyspę dołączyli do nas i razem zaczęliśmy śmigać po tutejszej dżungli. Kamila z Maćkiem od dłuższego czasu podróżują po Azji i i podczas tej magicznej wyprawy robią niesamowite zdjęcia. Ich materiał możecie sprawdzić pod tym linkiem LINK
Oczywiście zrobili sporo pięknych zdjęć również na Bantayanie. Poniżej LINKI to Albumów z Bantayanu:

Z Artystami Alicja i Grzegorz

Szaman w Wiosce

Zaczarowane Krajobrazy na Wyspie Bantayan

Klimatyczne Bantayan

Z wizytą u Michała BDC

A teraz obiecane fotki z Planu Filmowego . . .

Pozdro
Grochu