” O co Chodzi ? – Odpowiedź na Komentarz „aquamarine”

Dzisiejszy Post jest odpowiedzią na komentarz który umieścił „aquamarine” pod postem „Dziennik Działkowicza”. Powiem szczerze, że sami zamierzaliśmy coś takiego napisać ale kolega nas uprzedził. Chcieliśmy po prostu wyjaśnić o co nam chodzi w tym wszystkim. Nie będę się rozpisywać ponieważ tekst mówi sam za siebie i polecam przemyśleć te słowa. Umieszczamy tego posta na stałe w naszej rubryce „O co chodzi”.

„Powodzenia Grochu z tą hodowlą. Niech się darzy!
Wygląda na to, że zaczynasz się już na dobre urządzać na wyspie. Najpierw sklepik, łódka, teraz ogródek…pewnie też i 100 innych rzeczy.
Ja chętnie zobaczyłbym jeszcze ten obiecywany filmik “Jak mieszka Grochu”.
Wiesz, że wiele ludzi chciałoby rzucić w piździec to co robią i zrobić to co Wy? Niestety nie mają odwagi, brak im charakteru. Tkwią w chorej rzeczywistości, zaciągają kredyty, płacą pokornie podatki, zapierdalają na dwóch etatach, zakładają rodziny sami nie potrafiąc sobie dać ze sobą rady. Po co to wszystko? Nikt nie zadaje sobie takich pytań “bo życiem zajęty”. Potem taki delikwent budzi się po kilkunastu latach i zaczyna się zastanawiać, robić bilans czy czasem czegoś nie przespał w życiu, nie przegapił. Zazwyczaj, gdy ktoś powiela standardową model życia to bilans wychodzi na minus. I co wtedy? Zaczyna się…ale na zmiany często jest już za późno bo 40 czy 50 lat na karku, rodzina na utrzymaniu, jeszcze 10 lat do spłaty kredytu (sic!) i perspektywy na głodową emeryturę w przyszłości.
Wy wybraliście inną ścieżkę i chwała wam za to.
Aha i nie dajcie sobie nigdy wmówić nikomu, że robicie coś złego. Jeśli tylko jesteście szczęśliwi i czujecie “blusa”, budzicie się nie mogąc się doczekać tego, co przyniesie nowy dzień. Przynajmniej będziecie mogli kiedyś powiedzieć, że żyliście na prawdę.
Wszystkiego dobrego. Trzymać tak dalej!”

aquamarine  13/09/2010 BDC

Dorzucę od siebie jeszcze tylko:

  • W życiu piękne są chwile i trzeba próbować je łapać.
  • Lepiej żałować, że się coś zrobiło niż żałować że się czegoś nie zrobiło.
  • Bardzo nas podbudowuje że nie tylko słyszymy że „nie mamy jaj żeby użerać się z problemami w Polsce tylko uciekamy przed nimi”  ale że ktoś pisze że mamy jaja i odwagę żeby polecieć na drugi koniec świata i spróbować żyć szczęśliwie jak zawsze marzyliśmy.

PS 1 : Wrzucam dzisiaj nowe zdjęcia Galeria 2010 Album nr 45 pt.:„Przestrzeń”.
Dzisiejsze zdjęcia dedykuję w szczególności „aquamarine” oraz naszym czytelnikom.

PS 2 : Filmik jak mieszkam pojawi się Wkrótce . . .

Pozdro
Grochu